Книжкова полиця для DevOps-інженера

МАТЕРІАЛИ
2843

Ефективний процес створення ПЗ в IT-компанії ґрунтується на нерозривному циклі розробки, експлуатації та деплойменту. Це допомагає замовнику з мінімальними витратами запускати та оновлювати свої цифрові продукти в режимі реального часу.  

Сьогодні більшість нових програмних продуктів працюють у хмарах, тому замість того, щоб писати застосунки «з нуля», фахівці застосовують мікросервісну архітектуру, хмарні сервіси і використовують вже готові програмні модулі для вирішення конкретних завдань.  

DevOps-інженер — це людина-оркестр, справжній «конструктор», який збирає всі деталі проєкту в одне ціле. DevOps-філософія виходить з логіки постачання ПЗ як готового продукту, орієнтованого на вирішення конкретних завдань замовника та кінцевих користувачів.  

Нижче ми зібрали книги різних рівнів складності, які ви зможете додати на свою книжкову полицю DevOps-інженера 👇

📚 Gene Kim, George Spafford and Kevin Behr. The Phoenix Project. A novel about how DevOps changes business for the better.

Художня розповідь про застосування DevOps-методології в IT-компанії. Вигадана історія компанії Parts Unlimited знайомить з низкою ефективних інструментів і підходів у рамках DevOps-практики. 

📚 Gene Kim, Patrick Debois, John Willis, Jez Humble. The DevOps Handbook: How to Create World-Class Agility, Reliability, and Security in Technology Organizations

Видання про основні принципи DevOps, у вигляді трьох шляхів: потоку, зворотного зв’язку і безперервного навчання. Все підкріплене кейсами реальних компаній з прикладами розв'язання проблем.

📚 Jez Humble, David Farley. Continuous Delivery: Reliable Software Releases through Build, Test, and Deployment Automation

Велика і докладна книга про автоматизацію процесів збирання, тестування і впровадження нових версій програм. Автори пропонують абсолютно нову стратегію розробки — більше жодних болісних дій! 

📚 Sam Newman. Building Microservices


Книга допоможе поглянути під іншим кутом на багато складних (насправді ні) проблем і навчить елегантно розробляти навіть найскладніші системи. 

📚 Julien Vehent. Securing DevOps: Security in the Cloud


Докладно про те, як усувати вразливості у продуктах і забезпечити надійність у ключових процесах DevOps.


📚 Robert Martin. Clean Architecture: A Craftsman's Guide to Software Structure and Design

Книга про мистецтво розробки програмного забезпечення, в якій інженер будь-якого рівня знайде для себе щось корисне. 

Сподіваємося, ці книги допоможуть вам на кар’єрному шляху і надихнуть на нові звершення! А якщо ви хочете отримувати більше корисної інформації з DevOps напрямку, підпишіться на Telegram-канал нашої DevOps Fundamentals програми. 

2843