Project Management: 15 найкращих книг для початківців

МАТЕРІАЛИ
3392

Менеджери проєктів, або PМ-и – це ядро будь-якої проєктної команди. Стартувати в професії вам допоможуть ці книги, рекомендовані досвідченими PM-ами в ЕРАМ.

Розподілення ресурсів, постановка задач, відслідковування перебігу проєкту та оцінка його ефективності на кожному з етапів, а також ще безліч обов’язків є сферою відповідальності Project Management-спеціаліста. Додайте до цього потужну технічну експертизу та персональну відповідальність за успішність цілого проєкту. Звучить захоплююче? Тоді, ймовірно, професія менеджера проєктів в ІТ – це те, що підходить саме вам.

До відкриття Project Management School зібрали добірку з 15 книг, які допоможуть познайомитися з кожною сферою експертизи такого спеціаліста.Project Management Body of Knowledge (PMBOK)

Почніть з основних засад, які викладені в Project Management Body of Knowledge або PMBOK (рекомендуємо видання 6 та 7). Це збірка стандартів, найкращих практик та процедур для успішного планування та реалізації проєктів. Це — одна з найбільш цитованих і обговорюваних книг для керівників проектів, яка може бути дещо важкою для розуміння абсолютним початківцям, але, подорожуючи далі, ви помітите, що звертатиметеся до неї все частіше. Почніть свій книжковий список покупок з PMBOK, а потім додайте зверху базових матеріалів. Альтернативно, шукайте...

Brett Harned. Project Management for Humans: Helping People Get Things Done

Якщо ви не готові одразу братися за PMBOK, прочитайте цю «спрощену версію», яка буде чудовим стартом для новачків. Навіть якщо ви не станете менеджером проєктів в майбутньому, навички оцінки ресурсів, планування задач, ефективного спілкування, ідентифікації слабких місць проєкту, вирішення проблем, вміння нести відповідальність за результат стануть вам в нагоді у будь-якій сфері життя.

Лідерство та управління людьми

Patrick Lencioni. The Five Dysfunctions of a Team.

У бестселері New York Times для керівників та управлінців Патрік Ленсіоні описує п’ять поведінкових тенденцій, які зумовлюють те, що навіть найкращі команди стикаються з труднощами. Він пропонує ефективну модель і покроковий посібник для подолання командних дисфункцій та злагодженої спільної роботи.

Ray Dalio. Principles: Life and Work.

Відкрийте для себе нетривіальні принципи, розроблені та вдосконалені Реєм Даліо, одним із найуспішніших інвесторів і підприємців світу. Ці принципи, якими він керується вже понад 40 років, допомогли йому досягти унікальних результатів як у житті, так і в бізнесі. І навіть більше: будь-хто може застосувати їх для досягнення власних цілей.

Ichak Adizes. Managing Corporate Lifecycles.

Як досягти успіху та уникнути типових «хвороб росту»? Відповідь ви знайдете у книзі Іцхака Адізеса Managing Corporate Lifecycles. Він детально описує типові моделі зростання компаній та бізнесів: від заснування до занепаду.Методології Scrum, Kanban і Agile.


Jeff Sutherland. Scrum The Art of Doing Twice the Work in Half the Time

Як ефективно працювати під тиском? В цій книзі можна знайти корисні поради та інсайти для ефективної роботи з дедлайнами та обмеженнями.

Mike Cohn. User Stories Applied: For Agile Software Development.

Під час розробки програмного забезпечення, яке відповідає потребам користувачів, дуже важливо починати з «user stories», тобто "історій користувачів": простих, зрозумілих та коротких функціональних описів задач, що стоять перед командою. У цій книзі наведено покроковий план написання цих історій і включення їх у життєвий цикл розробки.

Mike Cohn. Agile Estimating and Planning.

Повний практичний посібник із оцінювання та планування проектів за методологією Agile.

Japan Management Association. Kanban Just-in Time at Toyota: Management Begins at the Workplace

Проста, але потужна книга, яка пояснює принципи системи Agile, яку багато хто вважає найефективнішою методологією керування проєктами у світі.Управління часом, або тайм-менеджмент.

David Allen. Getting Things Done: The Art of Stress-Free Productivity.

Найкраща книга про особисту організацію та покрокова інструкція для вирішення професійних та особистих завдань.

Mickey W. Mantle, Ron Lichty. Managing unmanageable.

Посібник із ефективного керування командою для кращої розробки та делівері програмного забезпечення.

John Doerr. Measure what matters.


Повний гайд з системи постановки цілей та ключових результатів.

Erin Meyer. The Culture Map.

Як місцева культура впливає на взаємодію в команді? Дана книга наповнена захоплюючими історіями з реального життя, дає поради та підказки для ефективної роботи в міжкультурних командах.Інструменти та методології

Matthew Doar. Practical JIRA Administration

Шукаєте відповіді на найскладніші та найчастіші запитання про систему організації задач JIRA? Ви можете знайти їх в цій книзі.


Kent Beck. Test Driven Development: By Example.

Книга про техніки розробки програмного забезпечення.

Це «стартовий пакет» для ознайомлення з напрямком проєктного менеджменту. Перегляньте розклад наших освітніх програм і зареєструйтеся, щоб розширити свої знання та збагатити їх практичним досвідом.

3392