article-spots
article-carousel-spots
programs
Матеріали
Java: матеріали для самопідготовки. Частина 1
23 січ 2020

Java була створена на початку 90-х командою Green Team на чолі з Джеймсом Гослінгом з компанії Sun Microsystems. Java винайшли випадково. Гослінг та його команда на той час займалися розробкою телевізійної приставки, яка почалася з «очищення» C++, і в результаті було створено нову мову.

Спочатку мову назвали Oak, на честь дубу, який ріс біля офісу Sun. Однак, виявилося, що таке ім’я вже зареєстровано для якоїсь комп'ютерної компанії. Тому мову перейменували спочатку в Green, а потім – в Java. Свою остаточну назву Java отримала на честь сорту кави. Цим і пояснюється зображення кавової чашки на логотипі мови. 

Java постійно вдосконалюється. Однією з найважливіших переваг мови є сумісність коду старої та нової версії. Сьогодні Java-додатки працюють на будь-якому пристрої або ОС: на комп'ютері, смартфоні і навіть в автомобілі Tesla. Цю універсальну мову використовує величезна кількість компаній різного масштабу. Розповсюдженість мови дозволяє Java-розробникам з легкістю знайти цікаву роботу і за бажанням змінити сферу бізнесу.

Зараз Java настільки популярна, що ресурсів для її вивчення навіть забагато. Вирішили вивчати Java, але заплутались у великій кількості матеріалів, які радять новачкам? Тоді ви потрапили за адресою: наші тренери і ментори підготували чудову добірку корисних посилань.

Документація

Сайти

  • java.com – Java можна завантажити безплатно, тут ви знайдете останню версію. 
  • baeldung.com – портал Spring – універсального фреймворка з відкритим вихідним кодом для Java-платформи.
  • javaworld.com – тут зібрано все: від тьюторіалів до останніх новин зі світу Javа.
  • mkyong.com – велика бібліотека тьюторіалів: від Java Core до різноманітних фреймворків та інструментів.
  • javacodegeeks.com – всебічний сайт порад, прикладів та бібліотек. 
  • jcip.net – ресурс, необхідний для вивчення документації коду.

Блоги

  • martinfowler.com – блог Мартіна Фаулера, автора книг та статей з архітектури, об'єктно-орієнтованого аналізу та розробки. 

Книги

  • OCP Oracle Certified Professional Java SE Developer Complete Study Guide. Jeanne Boyarsky, Scott Selikoff
  • Java Puzzlers. Joshua Block
  • Clean Code. Robert C Martin


Зачекайте, це ще не все! Щоб цілковито зануритися у вивчення, оточіть себе Java і в соціальних мережах. У другій частині статті Java: матеріали для самопідготовки зібрана гарна колекція посилань на тематичні ресурси в Telegram, YouTube і навіть Twitter. І не забувайте перевіряти відкриті Java-курси для початківців в EPAM та реєструватись!