article-spots
article-carousel-spots
programs
Технології
Типи тестування: пам’ятка початківцю. Частина 3
23 груд 2021

У попередніх текстах (частина 1 і 2) ми розповідали про типи тестування за ступенем важливості функцій, які тестуються. Сьогодні познайомимо вас з типами тестування із залученням кінцевих користувачів.

Альфа-тестування (Alpha Testing)

Це такий тип тестування, який виконується всередині організації-розробника з можливим частковим залученням кінцевих користувачів. Може бути формою внутрішнього приймального тестування.

В чому полягає сутність альфа-тестування?

Продукт вже можна показувати зовнішнім користувачам, але він не остаточно дороблений, тому основне тестування виконує організація-розробник.Бета-тестування (Beta Testing)

Цей тип тестування виконується за межами організації-розробника з активним залученням кінцевих споживачів або замовника. Може бути формою зовнішнього приймального тестування.

В чому полягає сутність бета-тестування?

Продукт можна відкрито показувати зовнішнім користувачам, він достатньо стабільний. Але проблеми все ще можуть бути, і для їх виявлення потрібен зворотній зв’язок від реальних користувачів. Як приклад можна навести баги, які знаходять користувачі під час бета-тестування комп’ютерних ігор.

Гамма-тестування (Gamma Testing)

Тип тестування перед випуском продукту, спрямований на виправлення незначних дефектів, виявлених у бета-тестуванні. Як правило, виконується з максимальним залученням кінцевих користувачів або замовника. Також може бути формою зовнішнього приймального тестування.

Захоплюєтесь тестуванням та мрієте працювати в найбільшій IT компанії України? Слідкуйте за появою нових наборів за напрямком, або слідкуйте за появою анонсів в нашій Телеграм-спільноті EPAM University.