article-spots
article-carousel-spots
programs
Технології
9 фактів про хмарні обчислення, які ви могли не знати
14 вер 2022

Хмарні обчислення докорінно змінили наш спосіб життя. Вони пройшли шлях від модного слівця з жанру наукової фантастики до технології, якою щодня користуються мільйони людей і величезні корпорації. Ми зібрали кілька крутих фактів про хмару та поділилися нашим баченням її розвитку протягом наступних років. 

1. Скільки даних наразі зберігається в хмарі?

У 2020 році у хмарі зберігалося понад 40 зетабайт інформації. Очікується, що до 2025 року цей обсяг сягне 100 зетабайт. У тому ж році загальний глобальний обсяг зберігання даних перевищить 200 зетабайт, таким чином приблизно половина цього обсягу припадатиме на хмару. Для розуміння, зетабайт — це одним мільярд терабайт (число з дев’ятьма нулями) або трильйон гігабайт (число з дванадцятьма нулями).

2. Хто є найбільшим провайдером хмарних сервісів?

Виходячи з аналізу ринку, світовим лідером у галузі хмарних обчислень є Amazon Web Services. Станом на 2022 рік AWS, дочірня компанія Amazon, контролює 32% ринку, за нею йдуть Microsoft Azure з 20% та Google Cloud із 7%. Однак, найбільша частка ринку хмарних обчислень у 2022 році фактично припадає на категорію «Інші провайдери», а AWS посідає друге місце з наступним найбільшим відсотком. 

3. Для чого найчастіше використовуються хмарні технології?

Найпоширенішими напрямками використання хмари є зберігання даних та комунікація, зокрема e-mail та календарі, програми для дзвінків і повідомлень, бізнес-комунікації, тощо. До прикладу, в ЄС у 2021 році 79% компаній використовували хмарні сервіси електронної пошти, 66% — зберігали у хмарі свої дані. Також, хмарні сервіси застосовуються для розгортання середовищ тестування та розробки, розміщення баз даних та резевного копіювання, підтримки бізнес-процесів.

4. Який дата-центр є найбільшим у світі?

Citadel Campus — найбільший дата-центр у світі, площею близько 670 тисяч квадратних метрів, знаходиться в Тахо-Ріно, штат Невада. Тут зберігають дані багато великих всесвітньо відомих компаній, зокрема eBay, Amazon, HP, Boeing і Bloomberg. Компанія Switch, якій належить Citadel, є визнаним лідером у проєктуванні та спорудженні дата-центрів, а також добре відома тим, що всі її центри працюють на 100% відновлюваній та зеленій енергії. Citadel живиться електроенергією від кількох вітрових і сонячних електростанцій у Неваді.

5. Хмари — публічні, приватні чи гібридні?

Гібридна хмара зараз домінує на ринку хмарних обчислень. За даними Statista, станом на березень 2022 року 80 відсотків підприємств-респодентів зазначили, що вони розгорнули гібридну хмару у своїй організації. Коротке нагадування: гібридна хмара — це тип хмари, який поєднує в собі локальну інфраструктуру — або приватну хмару — з публічною хмарою. Гібридні хмари дозволяють даним і програмам рухатися між двома середовищами.

6. Який відсоток компаній зберігає конфіденційні дані у хмарі?

Згідно зі звітом Cloud Security Alliance "Конфіденційні дані у хмарі", 89 відсотків опитаних команій зберігають чутливі дані в Cloud-сервісах. При цьому 67 відсотків з них розміщують конфіденційні дані у публічних хмарах, а 45 відсотків — у приватних.

7. Яким чином зростання темпів запровадження хмарних рішень вплине на ринок ІТ-інфраструктури?

Статистичні дані IDC свідчать про зростання витрат IT-інфраструктуру, яка задіяна у хмарних середовищах (сервери, системи для зберігання та резервного копіювання даних, спеціальне мережеве обладання) на 8,8% у 2021 році. У 2022 прогнозується їх подальше зростання на 22%, до $90,2 млрд. Якщо прогнози справдяться, це будуть найвищі річні темпи зростання з 2018 року.

8. Як змінився попит на професії, пов’язані з хмарними обчисленнями?

Професії у галузі хмарних обчислень швидко набувають популярності: статистика показує, що кількість вакансій зросла на 42% у період з 2018 до 2021 року. Кількість пошукових запитів щодо роботи у цій сфері також зросла на 50%.

9. Який вплив на хмару має штучний інтелект?

Витрати на штучний інтелект становили понад $58 млрд у 2021 році. Очікується, що до 2026 року ця цифра зросте до $309,6 млрд. Сьогодні значна частина хмарних технологій ґрунтується на машинному навчанні, а багато організацій та систем використовують його для автоматизації різних процесів.

З нетерпінням чекаєте нагоди долучитись до захопливого світу хмарних обчислень? Слідкуйте за оновленнями освітніх програм EPAM у напрямку Cloud Computing & DevOps, а також слідкуйте за появою анонсів в нашій Телеграм-спільноті EPAM University.