article-spots
article-carousel-spots
programs
Матеріали
Software Testing: підготовка до відбіркових етапів
28 трав 2021

Переглядаючи усе різноманіття статей, курсів та книг з Software Testing загубитися може навіть досвідчений тестувальник. Ми пріоритизували ресурси для джуніорів і готові розповісти вам, з чого почати вивчати тему мануального тестування і про що запитуватимуть кандидатів на вступних тестах до EPAM University.

Перше, що потрібно розуміти про Software Testing – практичне тестування не є універсальним. З переглядом стандартів оцінки якості систем змінюється і термінологія. Це відбувається не дуже часто, але потрібно бути обережними з матеріалами, що були опубліковані роки тому – перевагу потрібно віддавати актуальній інформації.

Через це, базовим посібником для джуніора можна назвати відеокурс та супутню книгу Святослава Кулікова, Senior Resource Development Manager в EPAM. Його відеокурс Software Testing Introduction є чудовим стартовим матеріалом завдяки стислому формату та простоті викладення.

Друге, що потрібно знати майбутньому джуніору – поняття, що розповсюджені в українській мові, значно відрізняються від англомовної термінології. Тож, окрім засвоєння базису мануального тестування, молодий спеціаліст має паралельно вивчати англомовні матеріали аби з легкістю перемикатися між двома «локалізаціями» і мати уявлення про міжнародні практики в тестуванні. Це також дуже важливо для подальшого розвитку джуніора, адже, потрапивши до великої міжнародної компанії, спеціаліст на постійній основі спілкуватиметься та вирішуватиме робочі моменти з колегами з різних куточків світу.

Легко вивчити універсальну термінологію можна за допомогою ISTQB glossary – словника з визначеннями найпоширеніших термінів у тестуванні, прийнятих за стандартні. Це не той матеріал, який потрібно вчити напам’ять, а, скоріш, додатковий ресурс, який має бути в закладках кожного спеціаліста.

За теорією тестування варто йти до Guru99 – величезної бібліотеки безкоштовних теоретичних знань.

Вчити все не потрібно: в EPAM University, на відбірковому етапі до навчального курсу оцінюється аналітичне мислення кандидата та його обізнаність, тому від джуніора вимагається тільки розуміння основних концепцій та вміння чітко висловити свою позицію з їх приводу.

Отож, ознайомившись хоча б з одним з представлених матеріалів, ви вже матимете гарне уявлення про професію тестувальника. Далі, вам потрібно оточити себе корисною інформацією аби створити продуктивне інфополе, тому рекомендуємо слідкувати за матеріалами в QA спільноті на DOU, де збираються найцікавіші публікації як з мануального, так і автоматизованого тестування.

Які знання будуть додатковою перевагою при відборі?

Окрім вже перерахованих основних ресурсів, ментори Лабораторії додають перелік тем, в яких джуніор має впевнено розбиратися аби точно пройти технічний тест на відборі. Це:

Вивчити основні поняття та логіку програмування можна за допомогою гри від Google, яка у найдоступнішій формі демонструє, як працює код. А гарні матеріали про алгоритми навіть не треба шукати – у блозі EPAM University виходить цикл статей, які знайомлять читачів з видами алгоритмів та особливостями їх використання.

Кандидат, який вивчив усі матеріали вище, вже матиме достатню базу, з якою можна не боятися жодних тестів та впевнено реєструватися на курси за напрямом Software Testing в EPAM. Також радимо слідкувати за появою анонсів та корисних матеріалів в нашій Телеграм-спільноті EPAM University.

Пам’ятайте, що не потрібно знати все – найважливіший скілл кандидата це бажання вчитися, а поглиблено освоїти професію можна під керівництвом тренерів, які допоможуть з будь-якими складностями на шляху до кар’єри Software Testing Engineer в EPAM.