article-spots
article-carousel-spots
programs
Матеріали
Мапа до успіху: .NET roadmap для джуніорів
2 січ

Раніше в циклі статей «Roadmap для початківців» ми ділилися детальним планом для тих, хто робить перші кроки у Java-розробці або інших напрямах. Продовжуємо креслити «карти» навчання для мотивованих джунів і розкладаємо на кроки оптимальний шлях до розробки на .NET.

Скласти маршрут від старту до рівня Junior спеціаліста допомагають Юлія Крамар та Олексій Леуненко, досвідчені фахівці з розвитку талантів в ЕРАМ.

Звичайно, універсального шляху, який був би ідеальним для кожного, немає, але наша схема допоможе вам закласти потужне підґрунтя для подальшого розвитку. Роздивитись докладніше .NET Roadmap можна за посиланням.

Література і матеріали для самостійного вивчення

Одна з найпопулярніших мов платформи .NET — це C#, а отже, якщо ви обрали .NET розробку, без знання C# вам не обійтись. Почніть з «Біблії .NET» — CLR via C# Джеффрі Ріхтера. Це — завжди актуальна класика, де ви знайдете інформацію від основ C# до більш комплексних понять зі сфери розробки. Книга не є занадто складною для початківців, проте буде цікавою і корисною і для тих, хто вже перейшов на наступний рівень.

Подобається відеоформат? Доповніть читання переглядом навчальних лекцій для початківців від Microsoft на C# 101.

Після опанування основ можна рухатися далі та заглиблюватися в тонкощі ефективного використання можливостей мови C#. Тут вам стане в пригоді книга Джона Скіта C#. in Depth, Fourth Edition. У ній ви знайдете детальний огляд функцій мови, які з’явилися у С# 5, 6 та пізніших версіях.

Пам’ятайте, що книги обов’язкові для читання в будь-якому ІТ напрямі, навіть попри те, що технології розвиваються стрімкіше, ніж книги публікуються. Друковані матеріали для початківців – це ресурс з достовірною інформацією і систематизованими знаннями, що є надзвичайно цінним для тих, хто тільки починає розбиратися в океані лекцій, тренінгів та відеокурсів.

На що ще варто звернути увагу?

Вчіться писати гарний, зрозумілий код уже з перших кроків в IT. У цьому вам допоможе маст-хев книга кожного розробника (не тільки з .NET напряму) «Чистий код» Роберта Мартіна. У ній ви знайдете принципи, патерни та прийоми написання «чистого» коду, чимало прикладів та вправ. Книга допоможе почати ефективно працювати над великими проєктами та не залишати за собою безлад, з яким доведеться мати справу іншим розробникам після вас.

Не оминайте увагою теми, наведені в розділі Project Essentials нашої схеми. Це — системи контролю версій, вкрай необхідні під час командної роботи над проєктами (зокрема, GIT), та моделі управління проєктами, такі як Scrum, Agile та Kanban.

Вчити теорію, але не відпрацьовувати навички на практиці – це марнування часу. Ось чудові збірки вправ та завдань, які допоможуть вам застосувати набуті знання і спробувати власні сили.


  • C# Exercises — понад 50 вправ на знання С#, які допоможуть закріпити вивчене та виявити прогалини в знаннях.
  • C# programming exercises with solutions — впоралися з попередніми завданнями? Тут знайдете дещо складніші вправи з С#, поділені на 3 рівні складності.
  • 350+ C# Practice Challenges — ще більше вправ з C#, і вже 6 рівнів складності.

Пам’ятайте: для того, щоб почати писати код, не обов’язково спершу досконало опанувати всі перелічені теми. Починайте практикуватися вже на перших етапах навчання, постійно вивчайте щось нове, розвивайте навички та рухайтесь далі.

Ще більше рекомендованих матеріалів

Література

Вебресурси та посібники

  • Microsoft .NET Guides — навчальні матеріали з .NET від Microsoft, які допоможуть вам навчитися писати та запускати код.
  • How to (C#) — добірка статей з C# від Microsoft для початківців та досвідчених розробників.
  • C# Examples — добірка готових прикладів і шаблонів, придатних до копіювання.

Відео

  • Nick Chapsas — .NET інсайти від досвідченого інженера.
  • C# Language Highlights — розбір деяких аспектів мови C# в коротких відео.
  • Learn C# with CSharpFritz — понад 70 відео у форматі talk-show, з інтерактивними прикладами та відповідями на поширені запитання з основних тем.


А для систематизації знань та отримання допомоги і ще більшої кількості підказок від досвідчених розорбників на .NET проходьте навчання на безкоштовних програмах від EPAM Campus. Доступні зараз можливості шукайте за посиланням.