article-spots
article-carousel-spots
programs
Soft skills
Від A1 до C1: рівні англійської та матеріали для кожного з них
21 лип 2023

Сьогодні більшість компаній шукають співробітників з ґрунтовними знаннями англійської. Вирішили вдосконалити свої та хочете зрозуміти, з чого розпочати? Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися більше про рівні англійської мови, й ознайомтесь з матеріалами, які підготували наші тренери з команди Learning & Development. 

A1. Elementary

Що це означає? На цьому рівні ви можете розуміти деякі слова та фрази й відповідати на прості запитання. Ви можете трохи розповісти про себе назватися, сказати скільки вам років, де ви працюєте, чи є у вас родина і т.д. Якщо вам потрібно щось пояснити, ви послуговуєтесь рідною мовою або ж використовуєте окремі слова та жести. 

Як вдосконалити? Вивчить основні часи (present, past, future), щоб мати змогу розмовляти про свої хобі, останню відпустку або плани. Спробуйте вивчити правильний порядок слів і прості слова, якими ви зможете користуватися в повсякденній розмові, наприклад, замовляючи щось в кафе або розмовляючи з консультантом в магазині. 

Де вивчати? Користуйтесь Duolingo, щоб навчатися, вивчайте нові слова з Learn English від Британської Ради, вивчайте і практикуйте граматику, переглядайте відео з основними розмовними фразами, читайте – це також покращить ваше розуміння англійської.

A2. Pre-intermediate

Що це означає? На цьому рівні ви можете зрозуміти основні моменти, якщо вимова виразна і повільна, але іноді просите пояснити та робите паузи, шукаючи потрібне слово. Ви також можете спілкуватися на повсякденні теми, як-от погода, спорт, навчання, тощо. 

Як вдосконалити? Почніть вживати складні часи (Present Perfect, Past Continuous) і найпоширеніші фразові дієслова. Замінюйте прості вирази на ідіоми або рідковживані слова, наприклад: I think = I suppose, I like it = I am keen on it, rarely = once in a blue moon.

Де вивчати? Пройдіть невеличкий курс, щоб дізнатися більше про розмовну лексику, попрацюйте над вимовою на Tim’s Workshop, вивчайте нові слова з Cambridge English, розвивайте навички слухання у Randall’s Lab, більше читайте англійською.

B1. Intermediate

Що це означає? Тепер ви вже спроможні зрозуміти основні тези, якщо слова вимовляють зі знайомим акцентом, але у вас можуть виникнути труднощі, коли слухаєте чи розмовляєте з носіями мови. Ви можете розмірковувати про абстрактні поняття й наводити аргументи «за» та «проти» в певних контекстах. 

Як вдосконалити? Вчіть умовні речення, пасивний стан, ступені порівняння прикметників та модальні дієслова, щоб збагатити вашу мову. Зосередьтеся на розмовній мові та найпоширеніших словосполученнях.

Де вивчати? Розширюйте свій словниковий запас з Video Vocab TV, опановуйте розмовну мову з Randall’s Listening Lab, покращуйте свою граматику з курсом 6 Minute Grammar, попрацюйте над навичками письма з Cambridge English, слухайте бесіди на Elllo.

B2. Upper-Intermediate 

Що це означає? Ви можете підтримувати розмову та висловлюватися на різноманітні теми без додаткових зусиль. На цьому етапі ви вправно використовуєте щоденну лексику та прості граматичні структури. Часом припускаєтеся помилок, якщо застосовуєте щось складніше, але вони не призводять до непорозумінь.  

Як вдосконалити? Вивчайте складні граматичні структури, як-от безособовий пасивний стан або майбутній доконаний час (Future Perfect), щоб висловлювати припущення про теперішній час. Підвищуйте навички усного мовлення, вивчивши по кілька значень найбільш вживаних англійських слів, фразові дієслова, ідіоми та спільнокореневі слова.

Де вивчати? Перегляньте відеоуроки для розвитку навичок аудіювання, повправляйтесь писати офіційні електронні листи, пройдіть тести на аудіювання в ESL Cyber listening lab, попрактикуйтесь говорити з партнером в Tandem, збільшуйте свій словниковий запас з Cambridge English.

C1. Advanced

Що це означає? На рівні C1, ви загалом висловлюєтеся правильно і можете говорити на незнайомі теми. Ви послуговуєтесь складними граматичними структурами, зрозуміло перефразовуєте і користуєтесь не лише загальновживаними словами. Ви легко ведете перемовини та логічно розвиваєте свої думки.  

Як вдосконалити? Розмовляйте англійською якомога більше, особливо з носіями мови, намагайтеся відтворити їх вимову, розширюйте свій словниковий запас читаючи те, що вам подобається, зосередьтеся на сленгу та ідіомах.

Де вивчати? Познайомтесь з англійськими діалектами на Dialect Archive, працюйте над вимовою з ElsaSpeak, дізнайтеся про наукові способи вдосконалити словниковий запас, відпрацьовуйте свої навички з TedEd, перегляньте посібник з граматики Advanced Grammar Reference Guide, насолоджуйтесь добіркою аудіокнижок на Amazon.