article-spots
article-carousel-spots
programs
Матеріали
Що читати та дивитися автотестувальнику-початківцю?
1 жовт 2021

Новачкам в IT може бути складно визначити ресурси в інтернеті, на які справді варто витрачати час. Інженер з автоматизованого тестування в EPAM Ілля Любимов допоміг розібратися, які матеріали і яким чином будуть корисними автоматизаторам-початківцям, а ще чому так важливо знати англійську мову. 


Baeldung.com

Сайт допомагає розробникам поглиблено вивчати екосистему Java. Тут зібрано багато корисних курсів, особливо зі Spring Framework. Практичні питання доступно розписані. А ще рекомендуємо саме тут читати про Jackson, Cucumber і проходити безкоштовні туторіали. Також на сайті публікуються теми, суміжні з Java-розробкою: Linux, Computer Science, Kotlin, Scala.

Документація 

Наразі існує багато різноманітних фреймворків і бібліотек, які автоматизатори тестування використовують в роботі. Тому важливо виділити основні (для вас) технології щоб знати, куди звертатися, коли виникнуть питання. Для кожного спеціаліста стек технологій буде свій, тому документацію для кожно окремої технології потрібно шукати в інтернеті на сайті розробників.  

Google і StackOverflow

Так, це очевидно, але на початку ви особливо часто шукатимете відповіді в Google та на StackOverflow. Важливо вміти правильно і коротко формулювати питання і намагатися деконструювати вашу проблему до елементарних задач, рішення яких ви зможете знайти. Ця навичка підвищить вашу продуктивність, а згодом — допоможе правильно формулювати завдання для вас і ваших колег. Єдина складність — нагуглити багато відповідей українською мовою не вдасться. Тому наступна, дуже очевидна, група ресурсів...  

.NET documentation

На цьому сайті ви можете дізнатися, як використовувати .NET для створення програм на будь-якій платформі за допомогою C#, F# та Visual Basic. Тут можна переглянути посилання на API, приклади коду, знайти навчальні посібники та багато іншого.

C# documentation

На цьому ресурсі ви маєте можливість навчитися писати будь-які програми з використанням мови програмування C# на платформі .NET.

Книги

25 Best Java Books For Beginners and Advanced learners In 2022. Для програміста-початківця опанування коду може виявитися складним завданням. Перегляньте цю добірку кращих книг з Java-розробки для початківців і оберіть свій посібник для старту. Або візьміть одну з трьох рекомендованих книг від наших експертів ↓

  • Core Java by Cay S. Horstmann and Gary Cornell. Ця книга призначена для програмістів, які хочуть навчитися писати корисні програми на Java. Нічого зайвого, лише достовірні факти та глибокі дослідження, які допоможуть вам писати повноцінні програмні рішення.
  • Head First Java by Kathy Sierra, Bert Bate. Вивчення нової мови програмування – завдання не з легких, особливо якщо йдеться про об'єктно-орієнтовану мову програмування, таку як Java. Ви можете подумати, що проблема полягає у вашому мозку. Здається, що він має свій власний алгоритм запам'ятовування інформації, який не завжди хоче сприймати сухі технічні матеріали, які вам доводиться вивчати. З цією книгою про "сухість" матеріалів турбуватись не варто :)
  • The Way of the Web Tester: A Beginner's Guide to Automating Tests. Ця книга призначена для всіх, кому необхідно опанувати фундамент тестування. Завдяки цій книзі ви, як тестувальник, зможете автоматизувати свої тести. Як розробник, навчитесь створювати більш надійні рішення. А працюючи в команді, ви отримаєте словниковий запас та засоби координації написання та організації автоматизованих тестів.

Матеріали для покращення англійської

Не можна недооцінювати важливість знання англійської в IT. Вам доведеться спілкуватися з колегами, використовувати системи, фреймворки, читати документацію і все це на міжнародній мові спілкування. Тому на програми EPAM University варто ідти з рівнем B1 – B2.  

  • Для безкоштовного вивчення радимо чудовий сайт з граматикою, аудіюванням, матеріалами для побудови правильної вимови, курсами.  
  • Якщо є бажання вчитися в ігровому форматі, то в нагоді стане DuoLingo окрім інтерактивних завдать, в кожному уроці ви знайдете ємний теоретичний матеріал.

Персональні лайфхаки  

Змініть налаштування вашої техніки на англійську мову, читайте новини, дивіться серіали та фільми в оригіналі з субтитрами. Повірте, ви закохаєтесь в голоси акторів і вже не зможете повернутися до дубляжу. Ігри також тільки англійською. Так ви збільшите словниковий запас, запам’ятаєте сленгові фрази, навчитесь на слух сприймати часто вживані конструкції для різних життєвих ситуацій. Оточіть себе англійською, і шлях до C2 стане набагато простішим :)

І найважливіше: незалежно від кількості матеріалів, які ви прочитаєте чи вивчите, необхідна практика. Тому тестуйте, тестуйте і ще раз тестуйте!

Якщо ж ви відчуваєте, що готові до старту кар'єри в автоматизованому тестуванні, обирайте програми EPAM University за напрямом Test Automation, а також слідкуйте за появою анонсів в нашій Телеграм-спільноті EPAM University.