article-spots
article-carousel-spots
programs
Матеріали
Книжкова полиця DevOps-інженера
30 лип 2022

Ефективний процес створення ПЗ в IT-компанії ґрунтується на нерозривному циклі розробки, експлуатації та деплойменту. Це допомагає замовнику з мінімальними витратами запускати та оновлювати свої цифрові продукти в режимі реального часу.

Сьогодні більшість нових програмних продуктів працюють у хмарах, тому замість того, щоб писати застосунки «з нуля», фахівці застосовують мікросервісну архітектуру, хмарні сервіси і використовують вже готові програмні модулі для вирішення конкретних завдань. DevOps-інженер — це людина-оркестр, справжній «конструктор», який збирає всі деталі проєкту в одне ціле. DevOps-філософія виходить з логіки постачання ПЗ як готового продукту, орієнтованого на вирішення конкретних завдань замовника та кінцевих користувачів. Нижче ми зібрали книги різних рівнів складності, які ви зможете додати на свою книжкову полицю DevOps-інженера.

📚 The Phoenix Project. A novel about how DevOps changes business for the better.

Gene Kim, George Spafford and Kevin Behr


Художня розповідь про застосування DevOps-методології в IT-компанії. Вигадана історія компанії Parts Unlimited знайомить з низкою ефективних інструментів і підходів у рамках DevOps-практики. 

📚 The DevOps Handbook: How to Create World-Class Agility, Reliability, and Security in Technology Organizations.

Gene Kim, Patrick Debois, John Willis, Jez Humble


Видання про основні принципи DevOps, у вигляді трьох шляхів: потоку, зворотного зв’язку і безперервного навчання. Все підкріплене кейсами реальних компаній з прикладами розв'язання проблем.

📚 Continuous Delivery: Reliable Software Releases through Build, Test, and Deployment Automation.

Jez Humble, David Farley


Велика і докладна книга про автоматизацію процесів збирання, тестування і впровадження нових версій програм. Автори пропонують абсолютно нову стратегію розробки — більше жодних болісних дій!

📚 Building Microservices.

Sam Newman


Книга допоможе поглянути під іншим кутом на багато складних (насправді ні) проблем і навчить елегантно розробляти навіть найскладніші системи.

📚 Securing DevOps: Security in the Cloud.

Julien Vehent


Докладно про те, як усувати вразливості у продуктах і забезпечити надійність у ключових процесах DevOps.

📚 Clean Architecture: A Craftsman's Guide to Software Structure and Design.

Robert Martin


Книга про мистецтво розробки програмного забезпечення, в якій інженер будь-якого рівня знайде для себе щось корисне.

Сподіваємося, ці книги допоможуть вам на кар’єрному шляху і надихнуть на нові звершення! А якщо ви хочете бути в курсі відкриття всіх наборів з DevOps-напрямку, слідкуйте за появою анонсів в нашій Телеграм-спільноті EPAM University, або перевіряйте доступні тренінги від EPAM за напрямом DevOps на головній сторінці сайту.