article-spots
article-carousel-spots
programs
Новини
Хто ти в ІТ: пройди кар'єрний тест та дізнайся свою ідеальну професію
7 жовт 2022

Представляємо довгоочікувану новинку: на сайті відтепер доступний кар’єрний тест, розроблений командою EPAM Talent Science. Його мета – допомогти кандидатам вибрати IT спеціалізацію, яка максимально відповідає їх унікальним психологічним характеристикам. Чим відрізняється цей тест від аналогів, якими рясніють соцмережі та Інтернет? Які прикладні завдання він допомагає вирішити та як інтерпретувати результати? Розповідаємо докладніше.

Зорієнтуватися у розмаїтті спеціалізацій сучасної IT індустрії буває непросто навіть тим, хто вибрав сферу технологій ще у підлітковому віці. Що й казати про тих, хто вирішує перейти до IT після років роботи за своєю "головною" професією!

Кар'єрний тест від команди EPAM Talent Science допомагає створити ваш унікальний психологічний портрет. Результати тесту визначають ті спеціалізації, в яких ви маєте високі шанси на успіх завдяки "збігу" в психологічних характеристиках та природних здібностях. Крім того, тест допомагає вибрати оптимальний метод навчання, дозволяє ідентифікувати ранні ознаки професійного вигоряння та емоційного виснаження, а також підібрати оптимальний склад проєктної команди.

Як виглядає тест?

Користувачам запропоновано 75 пар тверджень, що описують різні ситуації чи поведінкові моделі. Як і в більшості психологічних тестів, правильних чи неправильних відповідей тут немає. Ваше завдання – вибрати той варіант, який здається максимально прийнятним. Точність результатів безпосередньо залежить від того, наскільки ви будете відвертими.

Час на проходження тесту не обмежений, але в середньому не перевищує 15 хвилин.

Тест доступний без реєстрації, а його результати користувачі отримують у вигляді зашифрованого файлу, який можна зберегти або використати на інших ресурсах та сервісах.

Як працює алгоритм тесту?

В основу тесту, поряд з численними нейробіологічними та психологічними дослідженнями, покладено теорію провідних тенденцій. Що це? Один із авторів тесту, Олег Смагін, Senior People Advisory Specialist в ЕРАМ, пояснює на простому прикладі:

«Тисячі років тому наші далекі предки жили невеликими племенами – спільнотами. Для того, щоб вижити, члени подібних груп повинні були мати різні типи реакції на стрес: одні залишалися «консервативними», щоб не допускати помилок, але інші повинні були бути достатньо «інноваційними» і сміливими, щоб, наприклад, куштувати незнайому їжу, коли звична була недоступною. Іншими словами, ми — різні і це необхідно для збереження нашого біологічного виду. Еволюція змінила зовнішність людей, їх заняття та звички, але типи реакцій на стрес-фактори залишаються незмінними.

Поведінкові моделі, що мають під собою біологічне обґрунтування, є основою багатьох визнаних тестів, наприклад, Big Five або MMPI (Minnesota Multiphasic Personality Inventory). Наш тест – не виняток: профілювання особистості відбувається за 8 шкалами з теорії провідних тенденцій. Істотна відмінність від аналогів: кількість питань оптимізована для скорочення часу проходження, а результати дуже легко інтерпретувати.

Цікавий факт: розробка та перевірка роботи тесту зайняла близько 4 років. Для цього футбольна команда-новачок у вищій лізі раз на 2 місяці проходила тест та отримувала рекомендації щодо оптимального розміщення гравців. За підсумками сезону команда посіла 4 місце у загальному рейтингу.

Як тест допомагає у профорієнтації?

За підсумками проходження тесту кандидат отримує список IT спеціалізацій, в яких має високі шанси на успіх із мінімальними ресурсними затратами. Ці рекомендації не обмежують вибір, а показують, у якій області людина має перевагу завдяки своїм унікальним особистісним характеристикам. Таким чином, це полегшує «вхід у професію» та знижує шанси розчаруватися у виборі.

Тим людям, які свідомо обрали певну спеціалізацію, але не мають явних нахилів до неї, тест є певним попередженням про те, що обраний шлях може бути доволі складним і вказує на причини цього.

Основні факти про кар’єрний тест

Тест дозволяє створити унікальний психологічний портрет людини, що, у свою чергу, допомагає вам:

  • визначити свої сильні сторони та здібності для максимальної реалізації власного потенціалу;
  • обрати IT спеціалізацію, яка найбільше відповідає вашому типу особистості;
  • оцінити свій рівень самоорганізації, ініціативності, стресостійкості, лідерства, виявити переважний метод вирішення конфліктів;
  • знайти найефективніші для вашого типу особистості формати навчання;
  • ідентифікувати ранні ознаки вигоряння та емоційного виснаження.


Чим наш тест відрізняється від аналогів:

  • Науковий підхід в основі.
  • Короткий час проходження (в середньому не більше 15 хвилин).
  • Результати, що детально пояснені, в зручному наочному дизайні.


Визначте свої сильні сторони та можливості для максимального розкриття власного потенціалу! Готові розпочати

11448